Piękny jubileusz

  Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym w Ustce rozpoczęły się uroczystości 60-lecia powstania Wojskowego Koła Łowieckiego Nr 241 "Bałtyk" w Ustce. Proboszcz parafii wojskowej ks. kmdr Zygmunt Kaźmierak w obszernej homilii pokazał zasługi myśliwych na rzecz nadmorskiego regionu oraz ochrony i kształtowania środowiska naturalnego. Wskazał również na wymogi etyczne, jakie niesie ze sobą uprawianie tego szlachetnego hobby.
W tym samym dniu w sali konferencyjnej "Zamku" odbyło się jubileuszowe spotkanie usteckich myśliwych oraz zaproszonych gości. Po wysłuchaniu sygnałów myśliwskich jubileuszowy referat wygłosił kol. Wiesław Kusalewicz. Przedstawił w nim dzieje koła od czasów jego powołania, pokazał osiągnięcia i ciekawe wydarzenia z minionych 60 lat, wspomniał kolegów, którzy przewinęli się przez usteckie koło łowieckie. Potem były obszerne wystąpienia kolegów: prezesa Janusza Grzybowskiego, łowczego Stanisława Grandy a także zaproszonych gości. Kol. Stefan Pawlus zaprezentował dzieje "Bałtyku" w formie ballady. Przedstawiciele urzędu miasta i gminy Ustka wręczyli na ręce prezesa koła okolicznościowe upominki. Wszyscy członkowie WKŁ "Bałtyk" otrzymali pamiątkowe medale, wręczono je także osobom zasłużonym dla naszego koła.
Jubileusz zakończyło skromne przyjęcie, na którym uczestnicy spotkania dzielili się doświadczeniami i snuli myśliwskie wspomnienia.           (MB)