Dzień Dziecka "Pod Bukiem"
1-go czerwca myśliwska polana "Pod Bukiem" rozbrzmiała gwarem dziecięcych głosów. Z autokaru wysypali się tłumnie uczniowie starszych klas SP w Charnowie wraz z opiekunami. Impreza była spełnieniem obietnicy danej przez łowczego kol. Stanisława Grandę podczas ostatniego finału konkursu "Zwierzyna Naszych Pól i Lasów".
Dzieci bawiły się na pięknie przygotowanej polanie, pod opieką swoich wychowawców i myśliwych z "Bałtyku". Najpierw były zabawy i konkursy sportowe. Później ognisko, pieczenie kiełbasek i gawędy myśliwskie połączone z wycieczką do kniei i zwiedzaniem urządzeń łowieckich. W krótkich pogadankach i quizach przybliżyliśmy dzieciom las, bytującą tam zwierzynę i działalność myśliwych.
Przygotowali i przeprowadzili imprezę koledzy: Marian Borkowski, Stanisław Burman, Stefan Koenig, Kazimierz Buksakowski i Stanisław Talaga. Zarząd koła reprezentował kol. Henryk Moralewicz. Pogoda, wbrew wszelkim zapowiedziom i prognozom, dopisała znakomicie.
Udana impreza na świeżym powietrzu, to kolejny przykład konsekwentnego działania Zarządu koła dla popularyzowania pozytywnego obrazu łowiectwa i myśliwych w naszym otoczeniu.   (MB)
    powrót