Myśliwi dzieciom

  Podobnie jak w roku ubiegłym, w dniu dziecka 1 czerwca zakątek leśny "Pod bukiem" rozbrzmiał gwarem dziecięcych głosów. Tym razem gościem myśliwych była młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ustce wraz z opiekunkami.
Pomimo niesprzyjających prognoz i kilkutygodniowych opadów, w ten jeden dzień aura okazała się łaskawa i obeszło się bez deszczu.
Uczniowie po zwiedzeniu łowiska usłyszeli sygnały łowieckie które odegrał na rogu i objaśnił kol. Tomasz Kraśnik Były sygnały używane podczas polowania, nie zabrakło także sygnałów oddających hołd ubitej zwierzynie.
Na młodzież czekały też inne atrakcje. Były to m. in. pokaz pracy psa myśliwskiego na tropie, zwiedzanie i pogadanka przy urządzeniach łowieckich oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Imprezę przygotował kol. Wiesław Kusalewicz, pomagali koledzy: Henryk Moralewicz, Marian Borkowski, Józef Stańczyk i Kazimierz Buksakowski.
Impreza się podobała, oceniamy ją jako bardzo udaną, wpisującą się w szersze działania zarządu WKŁ "Bałtyk" polegające na zachęcaniu do współpracy z myśliwymi wszystkich szkół podstawowych na dzierżawionych terenach.

 powrót