Sygnały myśliwskie w Dzień dziecka

   1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Szkoła Podstawowa w Objeździe gościła myśliwego i sygnalistę WKŁ "Bałtyk", kol. Tomasza Kraśnika. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przyrody pani mgr Krystyna Kostka, która od dawna wspomaga upowszechnianie wiedzy przyrodniczo-łowieckiej i przygotowuje reprezentację szkoły do udziału w corocznych finałach rejonowego konkursu "Zwierzyna Naszych Pól i Lasów".
Kol. Kraśnik od wielu lat jest członkiem Klubu Sygnalistów Myśliwskich działającym przy ZG Polskiego Związku Łowieckiego. Swoją grą wzbogaca oprawę polowań i innych imprez myśliwskich.
Na spotkaniu nasz kolega opowiadał o sygnałach łowieckich oraz muzyce myśliwskiej, które jako ogniwo kultury, etyki i tradycji myśliwskich stanowi nieodzowny element polskiego łowiectwa.
Najciekawszą częścią spotkania okazały się zaprezentowane przez kolegę Tomasza sygnały myśliwskie wraz z ich objaśnieniem. Muzyczny repertuar zawierał sygnały z myśliwskiego pokotu, sygnały organizacyjne oraz marsze myśliwskie, które połączone były z przeróżnymi opowieściami z pól i kniei. Na zakończenie wiele uśmiechu i radości dostarczyły próby gry uczestników spotkania na rogu myśliwskim, co okazało się nie lada wyzwaniem.
 powrót