Jesienny las rozbudza zainteresowanie przyrodą...

WKŁ "Bałtyk" tradycyjnie, od wielu już lat współpracuje ze szkołami podstawowymi położonymi na terenie dzierżawionych obwodów łowieckich. Ma to niewątpliwy wpływ na pozytywny obraz łowiectwa wśród lokalnej społeczności. Wiedząc o tym - zarząd koła stara się doskonalić i urozmaicać formy współpracy ze szkołami.
Jako, że w bież. roku szkolnym przy ul. Darłowskiej w Ustce powstała nowa, piękna szkoła podstawowa - myśliwi z WKŁ "Bałtyk" pośpieszyli nawiązać współpracę z nowo powstałą placówką.
29 października koledzy Stefan Koenig i Wiesław Kusalewicz przeprowadzili plenerowe spotkanie z młodzieżą szkolną połączone z pogadanką w lesie na terenie obwodu nr 18.
Koło łowieckie zabezpieczyło autokar, którym młodzież pod opieką pedagogów przewieziono na polanę "pod bukiem". Przy paśniku myśliwy przeprowadził prelekcję nt. gatunków zwierząt występujących w tym kompleksie leśnym oraz o roli koła łowieckiego w poprawie warunków bytowania zwierzyny. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie tematem. Szczególnie zaciekawiła je biologia zwierzyny, zadawały wiele pytań.
Ostatnim punktem programu był spacer spod paśnika na polanę "pod bukiem", gdzie urządzono ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.