No description

Młodzież pomaga myśliwym

Przygotowanie zapasów na zimę jest ważną czynnością hodowlaną zwierzyny grubej i drobnej w dzierżawionych obwodach łowieckich. W WKŁ "Bałtyk" tradycyjnie już przykłada się wielką wagę do zimowego oraz letniego dokarmiania zwierzyny. Wymaga to licznych zabiegów hodowlanych i wysiłku finansowego.
Także w roku 2006 dokonano odpowiednich zasiewów rzepaku, owsa, żyta i mieszanki pod zbiór, a także do skarmienia "na pniu". Zgromadziliśmy też zapasy topinamboru, pszenicy, buraków, ziemniaków, kukurydzy i owsa w snopach.
Ważnym urozmaiceniem i uzupełnieniem gromadzonych zapasów jest zbieranie płodów leśnych przez młodzież szkolną z przeznaczeniem na zimowe dokarmianie zwierzyny. Jest to cenna wychowawczo forma współpracy ze szkołami naszego rejonu i obejmuje wszystkie obwody dzierżawione przez WKŁ "Bałtyk". W bieżącym sezonie najwięcej kasztanów, bukwi i innych płodów leśnych zebrała młodzież ze szkół podstawowych w Charnowie i Korlinie. Zapasy przekazano gospodarzom łowisk.
Edukacyjne działanie WKŁ "Bałtyk" jest doceniane przez dyrekcje szkół współpracujących z myśliwymi. Jako przykład - poniżej kopia podziękowania Szkoły Podstawowej w Korlinie.

[Rozmiar: 26109 bajtów]
powrót