Minęło 10 lat...

       Tegoroczne, dziesiąte już spotkanie konkursowe "Zwierzyna Naszych Pól i Lasów" odbyło się 17 maja w gościnnej Szkole Podstawowej w Charnowie.       10 lat minęło, kiedy to ówczesny dyrektor szkoły Zbigniew Wiąckiewicz i łowczy WKŁ "Bałtyk" Stanisław Granda postanowili wzbogacić dotychczasowe formy współpracy o konkurs wszystkich szkół podstawowych na terenach dzierżawionych przez wojskowe koło łowieckie. Pomysł zdał egzamin na piątkę i od tej pory konkurs był organizowany corocznie.
W tym roku finał odbył się 17 maja. Obecna dyrektor pani Aleksandra Lewandowska i pani Irena Wiąckiewicz z SP Charnowo wraz z myśliwymi zadbały o stronę organizacyjną i stworzyły warunki do sprawnego przeprowadzenia konkursu. Koło łowieckie, które reprezentował m. in. łowczy Stanisław Granda i skarbnik Henryk Moralewicz przygotowało testy o tematyce przyrodniczo-łowieckiej i zakupiło nagrody.
       Szkoła przygotowała występy artystyczne młodzieży i prezentację multimedialną historii konkursu. Wystąpili też sygnaliści z WKŁ "Bałtyk" kol. Tomasz Kraśnik i Łukasz Kanecki. Nie dopisała tylko pogoda, ale w miejsce planowanego grilla kuchnia przygotowała degustację "pod dachem".
       Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz terenowych i leśnych oraz ORŁ w Słupsku. Był obecny wicewójt (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej naszego koła) Krzysztof Wysocki.
       Kolejność miejsc w klasyfikacji drużynowej: I ZSS Korlino, II - SP Charnowo, III - ZSS Objazda. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsca i nagrody rzeczowe zdobyli: I (rower MTB)- Szymek Banasiak ze SP Korlino (drugi rok z rzędu), II (namiot 4 os.) - Weronika Walloch ze SP Charnowo i III (śpiwór) - Szymon Kołodziejczyk także z Korlina.

M.Borkowski