OWOCNA WSPÓŁPRACA

      Reprezentacje szkół podstawowych z terenów dzierżawionych przez WKŁ "Bałtyk" przybyły do gościnnego Charnowa już 11-ty rok z rzędu.
      Pomimo, że szkoły borykają się z ogromnymi problemami finansowymi, że właśnie w dniu konkursu władze Gminy Ustka decydowały o dalszym istnieniu niektórych ze szkół wiejskich, zaangażowanie w konkurs tak młodzieży, jak i kadry nauczycielskiej było godne podziwu.
      Wyniki punktacji drużynowej były nie tylko bardzo wysokie, ale pojawiła się wyraźna tendencja do wyrównania poziomu poszczególnych szkół (o zwycięstwie często decydował 1 punkt). Znaczy to że wieloletnia praca oświatowa myśliwych nie idzie na marne. Podobne zjawisko odnotowaliśmy w klasyfikacji indywidualnej. Dość powiedzieć, że zdobywca I miejsca Mateusz Górski osiągnął 110 pkt. na 120 możliwych. Laureat II miejsca Kacper Mazur 107 pkt., natomiast na III miejscu sklasyfikowano aż trzech finalistów z wynikiem 106 pkt., co wymagało przeprowadzenia dogrywki. Nigdy dotąd w historii konkursu nie odnotowano aż tak wysokich wyników. Nie jest to dzieło przypadku. Wyniki współpracy ze szkołami a w tym i opisywany konkurs są przedmiotem stałej troski prezesa, łowczego i całego zarządu koła. Na konkursowych zmaganiach obecny był sekretarz kol. Jerzy Grocholski i skarbnik kol. Henryk Moralewicz, który wręczył nagrody indywidualne ufundowane przez WKŁ "Bałtyk" (rower MTB, namiot i śpiwór). Obecny był także łowczy okręgowy kol. Marian Wilczewski, który wręczył szkołom piękne albumy za wyniki w klasyfikacji drużynowej (I - SP Gardna Wielka, II - ZS Korlino, III SP Charnowo, IV - SP Nr 2 Ustka i V SP Wytowno).
      Gościnność, sprawność organizacyjna i otwartość na współpracę dyrekcji szkoły w Charnowie, to przede wszystkim efekt zaangażowania nauczyciela przyrody pani Ireny Wiąckiewicz.
Konkurs urozmaiciła prezentacja multimedialna prelegenta SPN "Zwierzęta Słowińskiego Parku Narodowego", koncert sygnałów myśliwskich omówionych i zagranych przez kol. Łukasza Kaneckiego i wspólne grillowanie.
M. Borkowski