Nie będzie nas - będzie las

  W sobotę 5 kwietnia 2014 r. myśliwi WKŁ "Bałtyk" sadzili las na terenie obwodu łowieckiego nr 11 Poligon Wicko Morskie.
Podobnie jak w latach ubiegłych, pracę zorganizował zarząd koła wspólnie z Nadleśnictwem Ustka. Służba leśna dostarczyła 7 tys. sadzonek sosny, pracę nadzorował leśniczy Jarosław Karnicki. Sadzenie nie było łatwe, właściwie chodziło o "dosadzanie" sosny na 3 ogrodzonych stanowiskach prawie doszczętnie zniszczonych przez jelenie, pomimo zabezpieczenia sadzonek.
Koledzy uzbrojeni w szpadle stawili się z rana na miejscu zbiórki, łowczy Stanisław Granda wraz z leśniczym rozdzielili zdania i myśliwi przystąpili do pracy. Pracowity dzień zakończyło wspólne ognisko.
Zgodnie z długoletnią tradycją myśliwi WKŁ "Bałtyk" traktują wiosenne sadzenie lasu jako powinność wobec Kniei, możliwość spotkania z kolegami, a przede wszystkim korzyść dla lasu i pożytek dla własnego zdrowia. Pomimo, że praca była niełatwa - koleżeńska atmosfera i wzajemna wyrozumiałość spowodowały, że została wykonana sprawnie, dając wszystkim poczucie satysfakcji z wykonania pożytecznego zadania.
Uprawy sadzone przez myśliwych z WKŁ "Bałtyk" tradycyjnie dobrze się przyjmują, co świadczy o rzetelnym i odpowiedzialnym podejściu do wykonywanej przez naszych kolegów pracy.
 powrót